Prawidłowy montaż okien dachowych

Standardy współczesnego budownictwa zmierzają w kierunku oszczędności energii a tym samym maksymalnemu ograniczeniu strat ciepła. Dokonując wyboru okien dachowych należy odpowiedzieć sobie na pytania związane z wymaganiami termoizolacyjnymi jak również dopasować model okien dachowych do systemu w którym realizowana jest inwestycja.

Okna 3 szybowe - które wybrać

Które okna dachowe 3-szybowe wybrać. Porównujemy współczynniki i ceny okien 2 najbardziej popularnych producentów tj. FAKRO i VELUX.

Roleta zewnętrzna, czy to się opłaca?

Roleta zewnętrzna, czy to ma sens? Czy to się opłaca? Obliczamy koszty inwestycji do ewentualnego poprawienia parametrów cieplnych okien.

Ochrona przed smogiem w oknach dachowych

Już wkrótce pierwszy na rynku filtr antysmogowy w oknach dachowych

Złoty medal dla drzwi podnoszono-przesuwnych HST-SKY firmy FAKRO

Złoty medal 20017 dla drzwi podnoszono-przesuwnych HST-Sky

Nowe okno uchylno-obrotowe FPP-V preSelect

Nowe okno uchylno-obrotowe FPP firmy FAKRO

Sposoby zabezpieczenia się przed zjawiskiem kondensacji i zamarzania

3 kluczowe elementy w celu zabezpieczenia się przed kondensacją i zamarzaniem w oknach dachowych: - odpowiedni montaż; - odpowiednia wentylacja; - montaż grzejników pod oknem dachowym.

Kondensacja pary wodnej w oknach dachowych

Zima to szczególny okres, w którym budynek przechodzi prawdziwy test. Dotyczy to poprawności wykonania, jakości użytych materiałów czy zastosowanych energooszczędnych rozwiązań. Dużym próbom poddany jest dach. Opady śniegu, mrozy i roztopy to prawdziwe wyzwanie dla dachu, a w szczególności dla zamontowanych w nim okien dachowych. Co zrobić aby silne mrozy i obfite opady śniegu nie spowodowały np. kondensacji pary wodnej, a okna dachowe spełniały

Konserwacja okien dachowych przed zimą

Przygotowując się do sezonu zimowego warto zadbać o dobrą kondycję okien.
  • 1
  • 2
Showing 1 to 10 of 14 (1 Pages)
copyright DachoweOkna.pl
projekt i wykonanie xir.pl